LEVENT TUNCEL

Söke Belediye Başkanı

LEVENT TUNCEL

1960 yılında Aydın’da doğdu, ilkokulu Söke ve Söke'nin beldesi olan Atburgazı’nda okudu, orta öğretimini Aydın'da tamamladı. Lise yıllarında tanıştığı voleybol sporuna üniversitede de devam etti.
1977-1984 yılları arasında genç milli sporcu olmak ile birlikte 1. Voleybol Deplasmanlı Liginde oynadı.
İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1984 yılında mezun oldu. Askerlik görevimden sonra serbest hekimlik hayatına ilk adımımı 1986 yılında Söke'de iş yerini kurarak başladı.1987 yılında eşi Şulan Tuncel ile evlendi, bir çocuk babası.
1986'dan bu güne Söke'de serbest diş hekimi olarak çalışma hayatını sürdürdü. Uzun yıllar Aydın Diş Hekimleri Odası Söke Temsilciliği görevini yürüttü. 2006 yılından bu yana Söke Belediye Spor Kulübü Derneği'nin Başkanlığı'nı yapmakta olan Levent Tuncel;  Söke'nin birçok Sivil Toplum Kuruluşunda aktif rol aldı ve almaya devam ediyor.

BAŞKA BİR SÖKE MÜMKÜN! diyerek SÖKE'Yİ SEVİYORUM parolasıyla çıktığı yolda Mart 2019 seçimlerinde Söke Belediye Başkanı oldu.  

SÖKE BELEDİYESİ'NDEN ASRİ MEZARLIKTA ÇEVRE DÜZENLEME PROJESİ


              Söke Belediyesi'nden Asri Mezarlıkta Çevre Düzenleme Projesi
Yazdır / Tarih: 2018-08-29

Söke’de bulunan Çimento Mezarlığı olarak da bilinen Asri Mezarlık, yeni giriş kapısı ve çevre duvarlarına kavuşacak. Söke Belediyesi tarafından Asri Mezarlık Çevre Düzenleme Projesi çalışmaları başlatıldı. Çalışmalar kapsamında ilk olarak mevcut eski ve yıpranmış çevre duvarlarının yıkımına başlandı. Yeni çevre duvarının inşa edileceği asri mezarlığın, giriş kapısı da kent estetiğine uygun hale getirilecek.

Bilindiği gibi merkez ve çevre mahallelerde bulunan mezarlıkların bakımlarına önem veren Söke Belediyesi, merkez asri mezarlıkları içerisinde de daha önce çeşitli düzenlemeler yapmıştı. Granta Mezarlığı içinde stabilize yol bırakmayan Söke Belediyesi, mezarlık içi tüm yolları parke taşına kavuşturmuş, üst kısımda yapılan yeni düzenleme ile yeni mezarlık alanı açmıştı. Diğer taraftan bugün çevre düzenleme projesi başlatılan Asri (Çimento) Mezarlık içerisinde de dere üzerine vatandaşların rahat geçişi için yaya köprüleri monte edilmiş, mezarlığın yan ve arka yolları tamamen asfaltlanmıştı.

Asri Mezarlığın yıllardır tadilatlarla geçiştirilen yıpranmış çevre duvarlarının yenilenecek olması memnuniyet yaratırken; Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran’da çalışmaları yakından takip ediyor. Kabristanların da kentlerin önemli bir parçası olduğunu belirten Başkan Toyran; “Söke merkez ve çevre mahallelerimizdeki mezarlık alanlarında önemli çalışmalar yapıyoruz. Bu anlamda merkez asri mezarlığın yıllardır el değmeyen çevre duvarlarını yenileme gereği duyduk. Söke girişinde bulunan asri mezarlığın dış cephesinin ve giriş kapısının kent estetiğine uygun hale gelmesi için çalışma başlattık” dedi.

(LT-)