LEVENT TUNCEL

Söke Belediye Başkanı

LEVENT TUNCEL

1960 yılında Aydın’da doğdu, ilkokulu Söke ve Söke'nin beldesi olan Atburgazı’nda okudu, orta öğretimini Aydın'da tamamladı. Lise yıllarında tanıştığı voleybol sporuna üniversitede de devam etti.
1977-1984 yılları arasında genç milli sporcu olmak ile birlikte 1. Voleybol Deplasmanlı Liginde oynadı.
İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1984 yılında mezun oldu. Askerlik görevimden sonra serbest hekimlik hayatına ilk adımımı 1986 yılında Söke'de iş yerini kurarak başladı.1987 yılında eşi Şulan Tuncel ile evlendi, bir çocuk babası.
1986'dan bu güne Söke'de serbest diş hekimi olarak çalışma hayatını sürdürdü. Uzun yıllar Aydın Diş Hekimleri Odası Söke Temsilciliği görevini yürüttü. 2006 yılından bu yana Söke Belediye Spor Kulübü Derneği'nin Başkanlığı'nı yapmakta olan Levent Tuncel;  Söke'nin birçok Sivil Toplum Kuruluşunda aktif rol aldı ve almaya devam ediyor.

BAŞKA BİR SÖKE MÜMKÜN! diyerek SÖKE'Yİ SEVİYORUM parolasıyla çıktığı yolda Mart 2019 seçimlerinde Söke Belediye Başkanı oldu.  

YENİKENT DERESİ ÇEVRESİNDE İKİNCİ ETAP ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Yenikent Deresi Çevresinde İkinci Etap Çalışmaları Başladı
Yazdır / Tarih: 2020-10-14

Yenikent Deresi ve çevresi düzenleme projesi çalışmalarında ikinci etap çalışmaları başladı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Söke Belediyesi ekiplerince gerçekleştirilen çalışmaların ikinci etabına geçildi. Bildiği gibi birinci etap çalışmalarında dere kenarlarında çimlendirme ve bitkilendirme çalışmaları tamamlanmış, güzel bir görüntü ortaya çıkmıştı.

İkinci etap çalışmalarında bir yanda dere kenarındaki 43. Sokakta kaldırımlar Söke Belediyesi şantiye ekiplerince yenilenirken; diğer taraftan dere kenarı düzeltme ve tesviye çalışmaları yapılıyor. Ayrıca tesviye çalışmaları biten noktalarda Park ve Bahçe İşleri ekiplerince sulama sistemleri ve altyapı çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından yine alanda Söke Belediyesi ve Aydın büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçe İşleri Müdürlüklerine bağlı ekipler çimlendirme çalışması yapacaklar. Bir yanda 45. Sokak (sevgi yolu) diğer tarafta 43. Sokakta yapılan yenileme çalışmaları Yenikent Deresi çevresinde başta Yenikent Mahallesi olmak üzere Söke’ye nefes aldıracak yeni bir alan kazandırmış olacak. Yapılan çalışmalar kendini gösterdikçe, vatandaşlardan da tam not alıyor.

Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel; “Aydın Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte Sökemizde yeşil alanları çoğaltmak, Sökemizde vatandaşlarımızı rahat edeceği, dinlenebileceği alanları yaratmak üzere çalışmalarımız sürüyor. Yenikent’te oluşan bu alan vatandaşlarımız tarafından çok beğenildi. Vatandaşlarımızın mutlu olduğunu görmek bizleri de mutlu ediyor” dedi.