Söke Belediyesi tarafından yapılan yeni alışveriş merkezi hareketlenmeye başladı. Bay ve Bayan Giyiminden balıkçısına, kasabından çay ocağına, çerezcisinden tekel bayiine, şarküteriden gözlemecisine kadar çeşitli meslek gruplarının yer aldığı esnaflar mekanlarını hizmete açarken, bazı esnaflar ise mekanlarında hazırlık içerisinde.

Otogar arasında bulunan ve ön cephesi Adnan Kahveci Caddesi’ne bakan Söke Belediyesi Alışveriş Merkezi, peyzaj düzenlemesi ile de dikkat çekiyor. Sökelilerin ilgi göstermeye başladığı alışveriş merkezini Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran da ziyaret ederek esnaflarla sohbet etti. Esnafların taleplerini dinleyen Başkan Toyran, “Alışveriş merkezinin Söke’nin en canlı noktalarından biri olacağını ve yaşam merkezi olacağını düşünüyorum. Otogarın, pazaryerinin ve çok katlı yapılaşmaların yanı başında olan alışveriş merkezi hareketlenmeye başladı. 55 dükkandan, 35-40 tanesi kiraya verildi. 15 kadar dükkanımız şu anda boşta. Bu dükkanların da faaliyete geçmesinin ardından açılış yapmayı planlıyoruz. Açılan mekanları gördük her biri düzgün, kaliteli, işini seven arkadaşlarımız bir araya gelmiş” dedi.

Her yeni açılan mekanın veya merkezlerin başta zorluklar yaşayabildiğini belirten Başkan Toyran; “Sistem oturuncaya kadar yaşanabilecek zorluklar olur. Ancak şu unutulmamalı ki bu alışveriş merkezi Söke Belediyesi olarak önemsediğimiz bir proje. Söke Belediyesi olarak esnaflarımızın arkalarında olup, desteğimizi vereceğiz. Yaz aylarında inşallah hem bizim, hem de işyeri sahiplerinin amacına ulaştığı günleri göreceğiz” diye konuştu.

(LT-)