LEVENT TUNCEL

Söke Belediye Başkanı

LEVENT TUNCEL

1960 yılında Aydın’da doğdu, ilkokulu Söke ve Söke'nin beldesi olan Atburgazı’nda okudu, orta öğretimini Aydın'da tamamladı. Lise yıllarında tanıştığı voleybol sporuna üniversitede de devam etti.
1977-1984 yılları arasında genç milli sporcu olmak ile birlikte 1. Voleybol Deplasmanlı Liginde oynadı.
İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1984 yılında mezun oldu. Askerlik görevimden sonra serbest hekimlik hayatına ilk adımımı 1986 yılında Söke'de iş yerini kurarak başladı.1987 yılında eşi Şulan Tuncel ile evlendi, bir çocuk babası.
1986'dan bu güne Söke'de serbest diş hekimi olarak çalışma hayatını sürdürdü. Uzun yıllar Aydın Diş Hekimleri Odası Söke Temsilciliği görevini yürüttü. 2006 yılından bu yana Söke Belediye Spor Kulübü Derneği'nin Başkanlığı'nı yapmakta olan Levent Tuncel;  Söke'nin birçok Sivil Toplum Kuruluşunda aktif rol aldı ve almaya devam ediyor.

BAŞKA BİR SÖKE MÜMKÜN! diyerek SÖKE'Yİ SEVİYORUM parolasıyla çıktığı yolda Mart 2019 seçimlerinde Söke Belediye Başkanı oldu.  

ONLAR SÖKE'DE SALGIN SÜRECİNİN GÖRÜNMEZ KAHRAMANLARI


              Onlar Söke'de Salgın Sürecinin Görünmez Kahramanları
Yazdır / Tarih: 2020-04-30

-Söke Belediyesi Ulaşım Birimi, Söke Vefa Destek Grubunun Bel Kemiği Oldu

(SÖKE BELEDİYESİ BASIN BÜROSU)

Koronavirüs (Covid-19) salgın sürecinde Söke İlçe Kaymakamlığı önderliğinde hizmet veren Söke Vefa Sosyal Destek Grubunda; Söke Belediyesi ciddi bir yükü üstlendi.

Evlerinde kalan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar başta olmak üzere kimsesiz ve yardıma muhtaç vatandaşlara hizmet verilirken; son bir aylık süreçte 6 Binin üzerinde vatandaşa ulaşıldı. Söke Belediyesi polisinden, jandarmasına, öğretmeninden, kamu görevlisine kadar grubun içinde yer alan hizmet personelini; görevlendirilen 8 araç ve ulaşım personeli ile taşıyor. Diğer taraftan Söke Belediyesi’nin 13 personeli Söke Vefa Sosyal Destek Grubunda görev yapıyor.

Söke Belediyesi, tüm toplumsal süreçlerde olduğu gibi Koronavirüs salgın sürecinde; devlet kurumlarının en büyük lojistik destek sağlayıcısı olduğunu bir kez daha gösterdi. Söke Belediyesi imkanları dahilinde zorlu süreçte her yere yetmeye çalışan hizmet kurumu olma özelliği ile takdir topluyor. Söke Belediyesi’nin başta ulaşım hizmetleri personeli olmak üzere sahada görevli tüm personel Koronavirüs salgın sürecinin adeta görünmez kahramanları oldu. Söke Belediyesi Sağlık, Temizlik, Destek Hizmetleri Birimleri de salgın sürecinde aralıksız çalışmalarını sürdürüyor.