LEVENT TUNCEL

Söke Belediye Başkanı

LEVENT TUNCEL

1960 yılında Aydın’da doğdu, ilkokulu Söke ve Söke'nin beldesi olan Atburgazı’nda okudu, orta öğretimini Aydın'da tamamladı. Lise yıllarında tanıştığı voleybol sporuna üniversitede de devam etti.
1977-1984 yılları arasında genç milli sporcu olmak ile birlikte 1. Voleybol Deplasmanlı Liginde oynadı.
İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1984 yılında mezun oldu. Askerlik görevimden sonra serbest hekimlik hayatına ilk adımımı 1986 yılında Söke'de iş yerini kurarak başladı.1987 yılında eşi Şulan Tuncel ile evlendi, bir çocuk babası.
1986'dan bu güne Söke'de serbest diş hekimi olarak çalışma hayatını sürdürdü. Uzun yıllar Aydın Diş Hekimleri Odası Söke Temsilciliği görevini yürüttü. 2006 yılından bu yana Söke Belediye Spor Kulübü Derneği'nin Başkanlığı'nı yapmakta olan Levent Tuncel;  Söke'nin birçok Sivil Toplum Kuruluşunda aktif rol aldı ve almaya devam ediyor.

BAŞKA BİR SÖKE MÜMKÜN! diyerek SÖKE'Yİ SEVİYORUM parolasıyla çıktığı yolda Mart 2019 seçimlerinde Söke Belediye Başkanı oldu.  

CUMHURİYET MAHALLESİ'NDE SON BİR BUÇUK YILDA 40 BİN M2 YOL YAPIMI


              CUMHURİYET MAHALLESİ'NDE SON BİR BUÇUK YILDA 40 BİN M2 YOL YAPIMI
Yazdır / Tarih: 2018-07-09

CUMHURİYET MAHALLESİ’NDE SON BİR BUÇUK YILDA 40 BİN M2 YOL YAPIMI

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Kemal Karabıyık’tan Söke Belediyesi’ne teşekkür

(SÖKE BELEDİYESİ BASIN BÜROSU)

Söke’nin Cumhuriyet mahallesinde Söke Belediyesi tarafından yürütülen yol yenileme çalışmalar devam ediyor. Cumhuriyet Mahallesi’nde 2017 yılından itibaren kapsamlı bir yol yenileme hamlesi başlatılırken; 2017 yılında 28 sokak, 2018 yılında ise şu ana kadar 9 sokakta yol yenileme çalışması tamamlandı.

“BİR BUÇUK YILDA 40 BİN METREKARE YOL”

2017 yılında Aydoğan, Ahu, Türkmen, Alkaya, İstiklal, Şerif, Nadide, Çarşı, Yürürkuş, Nadir, Yıldız, İpek, Uyanık, Kumru, Güray, Ünver, Ulusoy, Okul, Ural, Erden, Selam, Saray 1/2, Latif, Gaye, Koçel, Subaşı sokakların yolları yenilendi. 2018 yılının ilk 6 ayında ise yine Cumhuriyet Mahallesi’nin Milas 1/2, Öniz, Ünal, Öngen, Sakarya, Akşehir, Akçay ve Sayın sokaklarında yol yenileme çalışması tamamlandı. Söke Belediyesi Cumhuriyet Mahallesi’ndeki çalışmalarını Narlı sokakta sürdürüyor.

2017 yılında Cumhuriyet Mahallesi’nde 26 Bin 810 metrekare parke yol döşemesi ile tüm sokaklarda yollarla birlikte kaldırımların yenilenmesi çalışması da yapıldı. 2018 yılının ilk altı ayında ise şu ana kadar 13 Bin 650 metrekare yol yenileme çalışması tamamlandı. 2017 ve 2018 yılının ilk altı ayı baz alındığından son bir buçuk yılda Cumhuriyet Mahallesi’nde 40 Bin metrekare aşıldı.

Anadolu, Gül, Handan, Taç, Aygün, Ay, Narlı, Lale, Öner sokaklar ise planlamada bulunan sokaklar.

“MUHTARDAN BAŞKANA TEŞEKKÜR”

Yapılan çalışmalarla ilgili memnuniyetini dile getiren Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Kemal Karabıyık Söke Belediyesi’ne teşekkür etti. Birçoğu ömrünü yitirmiş yolların yeni yol döşemesiyle kavuşmasından dolayı mutlu olduklarını belirten Muhtar Kemal Karabıyık; “Kalan sokaklarımızın da planlama içinde olduğunu biliyoruz. Söke Belediye Başkanımız Süleyman Toyran göreve geldiği ilk günden bu yana önem verdiği yol yapım çalışmalarını sadece mahallemizde değil Söke’nin genelinde takdirle karşılıyoruz” diye konuştu.

(LT-)