Söke Belediyesi ve Söke Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile gerçekleştirilen dikiş nakış kursu sergisi Sazlıda açıldı.

Sazlı Mahallesi Düğün Salonunda dikiş nakış kursiyerlerinin hazırladıkları el emeği ürünlerinin sunulduğu sergi Söke Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa İberya Arıkan, Halk Eğitim Müdürü Hakan Çevik, Söke Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sevda Felek, kursiyerler, öğretmenler ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.

Söke Belediyesi Bandosunun mini konser verdiği serginin açılışında Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa İberya Arıkan yaptığı konuşmada; “Hepiniz hoş geldiniz, emeği geçen kursiyerlerimize öğretmenlerimize Sayın Başkanımız Levent Tuncel’e çok teşekkür ediyorum emeklerinize sağlık” dedi.

El tekstili ve giyim kursu öğretmeni Filiz Millet ürünlere talebin çok olduğunu, gelinlerin çeyiz için sipariş verdiğini, 50’ye yakın sipariş aldığını diğer ürünlere gelen talep sayısını sayamadığını söyledi. Filiz Millet, bu kurslar sayesinde kadınların ev ekonomisine katkıda bulunduğuna dikkat çekerken; çalışmaları geri dönüşüm ağırlıklı yaptıklarını, evdeki objeler ve dantellerin kullanıldığını belirtti.

(LT-)