LEVENT TUNCEL

Söke Belediye Başkanı

LEVENT TUNCEL

1960 yılında Aydın’da doğdu, ilkokulu Söke ve Söke'nin beldesi olan Atburgazı’nda okudu, orta öğretimini Aydın'da tamamladı. Lise yıllarında tanıştığı voleybol sporuna üniversitede de devam etti.
1977-1984 yılları arasında genç milli sporcu olmak ile birlikte 1. Voleybol Deplasmanlı Liginde oynadı.
İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1984 yılında mezun oldu. Askerlik görevimden sonra serbest hekimlik hayatına ilk adımımı 1986 yılında Söke'de iş yerini kurarak başladı.1987 yılında eşi Şulan Tuncel ile evlendi, bir çocuk babası.
1986'dan bu güne Söke'de serbest diş hekimi olarak çalışma hayatını sürdürdü. Uzun yıllar Aydın Diş Hekimleri Odası Söke Temsilciliği görevini yürüttü. 2006 yılından bu yana Söke Belediye Spor Kulübü Derneği'nin Başkanlığı'nı yapmakta olan Levent Tuncel;  Söke'nin birçok Sivil Toplum Kuruluşunda aktif rol aldı ve almaya devam ediyor.

BAŞKA BİR SÖKE MÜMKÜN! diyerek SÖKE'Yİ SEVİYORUM parolasıyla çıktığı yolda Mart 2019 seçimlerinde Söke Belediye Başkanı oldu.  

ÇOCUKLARIN İSİMLERİNİ TAŞIYAN AĞAÇLAR DİKİLDİ


              ÇOCUKLARIN İSİMLERİNİ TAŞIYAN AĞAÇLAR DİKİLDİ
Yazdır / Tarih: 2017-04-17

Söke’de çocuklara doğa bilinci aşılamak ve onlara daha yeşil bir dünya bırakmak için yeni bir projeye imza atılıyor. Söke Belediyesi ve Söke Kent Konseyi işbirliği ile yapılan proje kapsamında çocukların ismini taşıyan ağaçlar dikildi. Söke Belediyesi tarafından Hastane karşısında yapımı tamamlanan parkta Söke Kent Konseyi Çocuk Meclisi, ilçede faaliyet gösteren Amerikan Kültür Koleji öğrencileri ile birlikte kendi isimlerini taşıyan ağaçların dikimini gerçekleştirdi. Parka 32 adet ağacın dikimi yapıldı.

Fidan dikim etkinliğine çocukların yanı sıra Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, Söke Kent Konseyi Başkanı Muzaffer Ceylan, Kent Konseyi gönüllüleri de bulundu. Ağaç dikim şenliğine dönüşen etkinlikte çocukların aldıkları keyif gözlerinden okunurken, kendi isimlerini taşıyan plaketlerin bağlandığı ağaçların bakımlarını da bundan böyle kendileri üstlenecekler. Uygulamanın benzer alanlarda sürdürüleceği ifade edildi.

Proje Kent Konseyi’ne yürütme kurulu üyesi Yrd. Doç. Dr. Emre Zeren tarafından sunulurken, Kent Konseyi’nden gelen bu projeyi Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran geri çevirmedi. Emre Zeren; “Bu projeyi hayata geçirmek istedik. Kent Konseyi ve Söke Belediyesi teklifi ger çevirmedi. Çocuklar mutlu, bizlerde çok mutluyuz” dedi.

Söke Kent Konseyi Başkanı Muzaffer Ceylan; “ Ağaçlarımızı diktik, üzerlerine çocuklarımızın isimlerini de taktık. Artık buradaki ağaçların sorumlusu çocuklarımız olacak. Sağ olsun belediye başkanımız Süleyman Toyran da ‘hemen yapalım’ dedi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Keyif adlıkları bir uygulama olduğunu belirten Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran; projenin uygulandığı parkın yeni bir uygulamayla kırmızı rengin hakim olacağı bir park olacağını söyledi. Her parka ayrı bir renk ve sitil kazandırmayı düşündüklerini belirten Başkan Toyran; “Bu parkta 32 ağaç dikimi yapılıyor ve her ağacın bir sahibi olacak. Projenin öğrencilerimizde aidiyet duygusunun geliştireceğini düşünüyorum. Çocuk Meclisimiz belirli aralıklarla gelip kendi ağaçlarını kontrol edecekler” dedi.

“ENGELLİLER DE UNUTULMADI”

Söke Belediyesi tarafından hastane karşısında yapılan park alanında engelli çocuklar da unutulmadı. Çocuk oyun gruplarında engelli çocukların kullanabilecekleri oyuncaklar tercih edildi. Bu uygulamanın yeni yapılacak tüm parklarda olacağını belirten Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran; “Engelli çocuklarımızın yaşamlarını kolaylaştıracak sosyal alanların yaratılmasını sağlıyoruz” dedi.

Kent Konseyi ile iyi bir uyum yakaladıklarını ifade eden Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran; “Başından beri Kent Konseyi’nde geniş katılım, mümkün olduğunca her kesimin temsil edilebilmesini arzu ediyorduk. Ve bunu da Muzaffer arkadaşımızın başkanlığında sağladığımızı düşünüyorum. Kent Konseyi altında bulunan Kadın, Gençlik, Çocuk, Engelli ve Yaşlı meclislerimizle iyi bir uyum yakaladığımızı düşünüyorum” dedi.

“ÇOCUK MECLİSİ BAŞKANI ÖYKÜ İŞLER’DEN DE MESAJ VAR”

Etkinliğe katılan çocukları adına konuşan ve çok mutlu olduklarını belirten Söke Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Öykü İşler; İsimleri verilen ağaçlara bakacaklarına söz verdi. Öykü İşler herkese seslenerek; “Oyun alanlarına yazılar yazmayın, oyun oynanacak yerlerine zarar vermeyin” dedi.