LEVENT TUNCEL

Söke Belediye Başkanı

LEVENT TUNCEL

1960 yılında Aydın’da doğdu, ilkokulu Söke ve Söke'nin beldesi olan Atburgazı’nda okudu, orta öğretimini Aydın'da tamamladı. Lise yıllarında tanıştığı voleybol sporuna üniversitede de devam etti.
1977-1984 yılları arasında genç milli sporcu olmak ile birlikte 1. Voleybol Deplasmanlı Liginde oynadı.
İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1984 yılında mezun oldu. Askerlik görevimden sonra serbest hekimlik hayatına ilk adımımı 1986 yılında Söke'de iş yerini kurarak başladı.1987 yılında eşi Şulan Tuncel ile evlendi, bir çocuk babası.
1986'dan bu güne Söke'de serbest diş hekimi olarak çalışma hayatını sürdürdü. Uzun yıllar Aydın Diş Hekimleri Odası Söke Temsilciliği görevini yürüttü. 2006 yılından bu yana Söke Belediye Spor Kulübü Derneği'nin Başkanlığı'nı yapmakta olan Levent Tuncel;  Söke'nin birçok Sivil Toplum Kuruluşunda aktif rol aldı ve almaya devam ediyor.

BAŞKA BİR SÖKE MÜMKÜN! diyerek SÖKE'Yİ SEVİYORUM parolasıyla çıktığı yolda Mart 2019 seçimlerinde Söke Belediye Başkanı oldu.  

GÜLLÜBAHÇE’NİN İLK GÜLLERİ MUHTAR ÇAM’DAN, BAŞKAN TUNCEL’E…

GÜLLÜBAHÇE’NİN İLK GÜLLERİ MUHTAR ÇAM’DAN, BAŞKAN TUNCEL’E…
Yazdır / Tarih: 2021-04-29

Söke’ye bağlı Güllübahçe Mahallesi’nde Söke Belediyesi tarafından dikimi yapılan güller açmaya başladı.

Yıllar sonra adını aldığı güllerine Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel sayesinde kavuşan Güllübahçe’de yüzler de gülüyor. Aralık ayında dikimi yapılan gülfidanları ilk çiçeklerini vermeye başlarken; Mahalle Muhtarı topladığı bir demet gülü Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’e getirerek hediye etti. Güllübahçe Mahallesi sakinleri adına Başkan Tuncel’e bir kez daha teşekkür eden Mahalle Muhtarı Yusuf Çam; “Bizim için sembol olan güllerimize yıllar sonra kavuşmuş olmak, Güllübahçe’nin yollarına baktığımızda o gülleri görüyor olmak çok önemli. Bizi sembolümüz güllerimize kavuşturan Başkanımıza, ilk güllerimizi getirerek bir kez daha teşekkür etmek istedim” diye konuştu.