LEVENT TUNCEL

Söke Belediye Başkanı

LEVENT TUNCEL

1960 yılında Aydın’da doğdu, ilkokulu Söke ve Söke'nin beldesi olan Atburgazı’nda okudu, orta öğretimini Aydın'da tamamladı. Lise yıllarında tanıştığı voleybol sporuna üniversitede de devam etti.
1977-1984 yılları arasında genç milli sporcu olmak ile birlikte 1. Voleybol Deplasmanlı Liginde oynadı.
İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1984 yılında mezun oldu. Askerlik görevimden sonra serbest hekimlik hayatına ilk adımımı 1986 yılında Söke'de iş yerini kurarak başladı.1987 yılında eşi Şulan Tuncel ile evlendi, bir çocuk babası.
1986'dan bu güne Söke'de serbest diş hekimi olarak çalışma hayatını sürdürdü. Uzun yıllar Aydın Diş Hekimleri Odası Söke Temsilciliği görevini yürüttü. 2006 yılından bu yana Söke Belediye Spor Kulübü Derneği'nin Başkanlığı'nı yapmakta olan Levent Tuncel;  Söke'nin birçok Sivil Toplum Kuruluşunda aktif rol aldı ve almaya devam ediyor.

BAŞKA BİR SÖKE MÜMKÜN! diyerek SÖKE'Yİ SEVİYORUM parolasıyla çıktığı yolda Mart 2019 seçimlerinde Söke Belediye Başkanı oldu.  

LEVENT BAŞKAN BÜYÜK BİR SORUNA NEŞTER VURDU…

LEVENT BAŞKAN BÜYÜK BİR SORUNA NEŞTER VURDU…
Yazdır / Tarih: 2021-12-24

Söke’de sürücü adayları Ağaçlı yolu üzerinde direksiyon eğitimlerini görüyor. Direksiyon, park ve geri manevra eğitimlerinin verildiği karayolu üzerinde sürücü adaylarının kullandığı araçlar ile karayolunda seyreden diğer araçlar tehlike yaşıyor. Özellikle yaz aylarında Davutlar ve Sahil güzergahlarına açılan bir karayolu olması nedeniyle yaşanan trafik yoğunluğunda yapılan eğitimler sıkıntı yaratıyordu.

Tüm bu sorunları yaşayan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Müdürlüğe bağlı Söke’de hizmet veren beş sürücü kursu Başkan Tuncel’den yeni bir alan düzenlemesi talep etti. Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel bu talebe duyarsız kalmadı. Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binası önünde bulunan geniş alanda, sürücü adaylarının eğitimleri için yeni alan düzenlemesine başlandı. Söke Belediyesi Şantiye ekiplerince başlatılan çalışma kapsamında toplamda 10 Bin metrekarelik parke taş döşemesi yapılacak. Eğitim alanının yanı sıra bölgede bulunan yol da yenilenmiş olacak.

Söke Belediye Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli yapımına başlanılan eğitim alanında inceleme yaparken, yapılan çalışmaları hakkında bilgi aldı. Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı da inceleme sırasında Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel başta olmak üzere tüm belediye çalışanlarına verilen önemli hizmet için teşekkür etti.

Kendilerinin ve sürücü kurslarının büyük bir sevinç yaşadığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı; “Sürücü kurslarımız ve biz çok mutluyuz. Ağaçlı yolu sıkıntıdan kurtulacak. Aynı zamanda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binamız çevresi de güzel bir düzenlemeye kavuşmuş olacak. Söke Belediye Başkanımız Levent Tuncel ve emeği olan herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.