LEVENT TUNCEL

Söke Belediye Başkanı

LEVENT TUNCEL

1960 yılında Aydın’da doğdu, ilkokulu Söke ve Söke'nin beldesi olan Atburgazı’nda okudu, orta öğretimini Aydın'da tamamladı. Lise yıllarında tanıştığı voleybol sporuna üniversitede de devam etti.
1977-1984 yılları arasında genç milli sporcu olmak ile birlikte 1. Voleybol Deplasmanlı Liginde oynadı.
İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1984 yılında mezun oldu. Askerlik görevimden sonra serbest hekimlik hayatına ilk adımımı 1986 yılında Söke'de iş yerini kurarak başladı.1987 yılında eşi Şulan Tuncel ile evlendi, bir çocuk babası.
1986'dan bu güne Söke'de serbest diş hekimi olarak çalışma hayatını sürdürdü. Uzun yıllar Aydın Diş Hekimleri Odası Söke Temsilciliği görevini yürüttü. 2006 yılından bu yana Söke Belediye Spor Kulübü Derneği'nin Başkanlığı'nı yapmakta olan Levent Tuncel;  Söke'nin birçok Sivil Toplum Kuruluşunda aktif rol aldı ve almaya devam ediyor.

BAŞKA BİR SÖKE MÜMKÜN! diyerek SÖKE'Yİ SEVİYORUM parolasıyla çıktığı yolda Mart 2019 seçimlerinde Söke Belediye Başkanı oldu.  

SÖKE BELEDİYESİ’NDEN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KUTLAMASI

SÖKE BELEDİYESİ’NDEN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KUTLAMASI
Yazdır / Tarih: 2022-06-10

Söke Belediyesi ‘Dünya Çevre Günü’ haftası nedeniyle farkındalık etkinliği gerçekleştirdi. Söke Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlik Belediye Meydan’ında yapılırken; etkinlikte renkli görüntüler ortaya çıktı.

Söke Belediyesi Şehir Bandosunun mini konseri ile başlayan etkinlikte ‘Dünya Çevre Günü’ ile ilgili günün anlamına ilişkin konuşmayı Söke Belediye Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli yaptı. Her yıl başka bir tema ile kutlanan Çevre Günü ve haftasının bu yıl tüm dünyada ‘Sadece tek bir dünya’ başlığı ile kutlandığına dikkat çeken Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli; “Nüfusun hızlar atması, sanayi ve teknolojinin gelişmesi sonucu çevre sorunları da ortaya çıkmıştır. Doğanın kendini yenileme kabiliyeti sınırlıdır. Son iki yılda tüm dünyada yaşanan salgın döneminde sağlık ve temizliğin önemi bir kez daha ortaya çıkmış, adeta tüketim topluluğu olduğumuz ortaya daha fazla çıkmış, üretim ve doğal kaynakların önemi bir kez daha gözler önüne serilmiştir” dedi.

“Nasıl temiz çevrede yaşamak hakkımızsa, çevremizi temiz tutmak ve korumak da görevimizdir” diyerek sözlerini sürdüren Yerli; suyun tasarruflu ve doğru kullanılması, ormanlar ve verimli toprakların korunması konularına da vurgu yaptı.

Etkinlikte Hacı Kazımoğlu İlkokulu halk oyunları gösterisi sunarken; 100. Yıl Atatürk Anaokulu öğrencileri tarafından geri dönüştürülebilir malzemelerden yapılan kıyafetler ile defile sunuldu. Hilmi Fırat Anadolu Lisesi grubu tarafından müzik dinletisinin de yapıldığı etkinlikte, atık pil toplama yarışmasında dereceye giren okullara ödülleri verildi.

Söke’de okullar arası 100 kg üzeri atık pil toplama yarışmasında 307 kg. atıl pil toplamayı başaran Amerikan Kültür Koleji birinci, 205 kg atık pil ile Güllübahçe Atatürk İlkokulu ikinci, 200 kg atıl pil toplayan Yavuz Selim Anadolu Lisesi üçüncü oldu. Çeltikçi ortaokulu, Bağarası Hürriyet İlk ve Ortaokulu, Felekşan Fırat İlkokulu, Yenidoğan 75. Yıl İlkokulu ve Fevzipaşa İlkokulu da 100 Kg.’ın üzerinde atık pil toplamayı başaran okullar oldular.

Söke Anadolu Lisesi, Tuzburgazı İlkokulu, Söke Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Öğretmen Nebahat Alpan İlkokulu, Kemalpaşa İlkokulu ve Mehmet Ali Ekiner Anaokulu ise 50 Kg üzerinde atık pil toplayan okullar oldular.

Ödül töreninin ardından Çevre etkinliğinde kitap ve Söke Belediyesi serasında yetiştirilen çiçeklerin dağıtımı yapıldı.