ARAMA
Söke Belediyesi

Fevzipaşa ile Yenikent'i birbine bağlayan Esin Sokak Önemli Sınavı Başa...

Geri
Fevzipaşa ile Yenikent'i birbine bağlayan Esin Sokak Önemli Sınavı Başa...
31 Temmuz 2018

Söke Belediyesi tarafından açılan ve Yenikent Mahallesi ile Fevzipaşa Mahallesi’ni birbirine bağlayan Esin Sokak önemli sınavını başarıyla veriyor.

Özellikle Hastane bölgesindeki trafiği rahatlatması, Salı günleri Fevzipaşa Mahallesi’nde kurulan pazaryerinden dolayı trafik akışının sağlıklı sürdürülmesi bakımından önemsenen Esin Sokak; sürücüleri rahatlattı. Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan asfaltlama çalışmaları nedeniyle Faik Kocagöz Caddesi birkaç gündür trafiğe kapatılınca; Söke Belediyesi tarafından açılarak faaliyete geçirilen Esin Sokak ilk ve önemli sınavlarından birini verdi. Şehiriçi minibüsleri başta olmak üzere hastaneye gelen ambulanslar dahi Esin Sokak’ta açılan asfalt yolu kullanır oldu.

Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran’ın talimatıyla Söke’ye kazandırılan yeni yol, başta şehiriçi minibüs şoförleri olmak üzere güzergahı kullanan tüm sürücüler tarafından beğeni topladı. Esin Sokak en önemli alternatif yollardan biri olma özelliği ile dikkat çekiyor.

Vatandaşlar yol yenileme kadar ilçe trafiğine yeni yol kazandırmanın da önemli olduğunu belirterek; Söke’de ciddi yol hamlesi başlatan ve başarı elde eden Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran’a teşekkür ediyor.

L.T.