ARAMA
Söke Belediyesi

Söke Belediyesi kendi üretimi kompost gübreleri dağıttı

Geri
Söke Belediyesi kendi üretimi kompost gübreleri dağıttı
5 Haziran 2024

Söke Belediyesi çevre dostu uygulamaları kapsamında, tesisini kurarak elde ettiği kendi üretimi olan kompost gübreleri vatandaşlara buluşturdu. Paketlenen kompost gübreler, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle Söke Çarşamba pazaryeri alanında yine belediyenin serasında üretilen çiçek fidanlarıyla birlikte dağıtıldı.

Gübre ve fidan dağıtımına katılan Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan, bu projenin çevreye duyarlı bir yaklaşımın ürünü olduğunu ve atık yönetimi konusunda önemli bir adım attıklarına inandığını ifade etti.

Kompost gübrelerinin kullanımı ile organik atıkların geri dönüşümünün sağlanmasını hedeflediklerini belirten Başkan Arıkan; “Biz işe, iç içe görünse de ayrı konulara hitap eden İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’nü, Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden ayırmakla başlamıştık. Sıfır Atık Müdürlüğümüze kazandırdığımız gübre üretim tesisi ile organik atıkları geri dönüştürüyoruz. Çevre Günü gibi anlamlı bir günde de bu üretimi halkımızla paylaştık. Çevre dostu projeleri sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.