ARAMA
Söke Belediyesi

SÖKE BELEDİYESİ TARAFINDAN ÜRETİMİ YAPILAN BUĞDAYLARIN HASADI YAPILDI

Geri
SÖKE BELEDİYESİ TARAFINDAN ÜRETİMİ YAPILAN BUĞDAYLARIN HASADI YAPILDI
13 Haziran 2023

Proje kapsamında Söke Belediyesi’ne ait 70 dönümlük arazide buğday üretimi gerçekleştirildi. Önceki yıl başlatılan proje çerçevesinde bu yıl üçüncü kez hasat yapıldı. Üretilen buğdaylar una dönüştürülerek yine ihtiyaç sahibi vatandaşlarla buluşturulacak.

Söke Belediyesi’nin merhum Başkanı Levent Tuncel tarafından başlatılan proje atıl arazilerin değerlendirilmesi, tarımda örnek uygulamaların hayata geçirilmesinin yanında önemli bir sosyal belediyecilik örneği olarak öne çıkmıştı.

Üçüncü kez gerçekleştirilen buğday hasadını Söke Belediye Başkan Vekili Mehmet Arif Ceylan, yerinde takip etti. Başkan Vekili Mehmet Arif Ceylan, proje sorumlusu Ziraat Mühendisi Orkun Ünsel’den üretim ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Söke Belediye Başkan Vekili Mehmet Arif Ceylan; “Sevgili Başkanımız Sayın Levent Tuncel’in üç yıl önce talimatıyla başlatılan bir proje. Buğdayın hasadı yapıldıktan sonra sosyal yardımlarda beşer kiloluk paketler halinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. Bu yıl hüzünlüyüz. Maalesef Başkanımızın ömrü vefa etmedi. Ama o’nun projeleri kaldığı yerden devam etmekte. Bizim açımızdan gurur duyulacak bir projedir. Bu vesileyle Başkanımızı saygı ve özlemle anıyorum. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Bu yılki hasadın da hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

 

Video İçin Tıklayınız:

https://www.facebook.com/watch?v=1373592526556151