ARAMA
Söke Belediyesi

SÖKE’NİN BİR TARİHİ KONAĞI DAHA HİZMET VERMEK İÇİN GÜN SAYIYOR

Geri
SÖKE’NİN BİR TARİHİ KONAĞI DAHA HİZMET VERMEK İÇİN GÜN SAYIYOR
18 Şubat 2023

Kemalpaşa Mahallesi’nde bir tarihi yapı daha hayat buluyor. Söke Belediyesi tarafından restorasyonu tamamlanan Dalgıç Konağı, Remzi Zeytinoğlu Satranç ve Gençlik Spor Kulübü Derneği ile ortak proje kapsamında satranç ve zeka oyunları evine dönüşüyor. Konak düzenlenmesinin ve faaliyete geçmesinin ardından, çocukların ve gençlerin yer alacağı keyifli bir eğitim alanı olarak hizmet verecek.

Söke Belediye Meclisi’nin Ekim ayı toplantısında Kemalpaşa Mahallesi Alay Sokak’ta bulunan ‘Dalgıç Konağı’nın proje kapsamında değerlendirilmesi kararı alınmıştı.

Dalgıç Konağı’nda son hazırlıklar başladı. Söke Belediyesi ve Remzi Zeytinoğlu Satranç ve Gençlik Spor Kulübü işbirliği ile düzenlenme çalışmaları yapılıyor. Söke Belediye Başkan Vekili Dr. Mustafa İberya Arıkan yapılan hazırlık çalışmalarını yerinde izlerken, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Söke Kent Belleğinin önemli yapılarından biri olan Dalgıç Konağı, Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel döneminde restorasyonu tamamlanıp, hizmete açılarak yaşatılacak dördüncü tarihi yapı olacak. Bilindiği gibi daha önce Dr. Baki Ökdem Evi ‘Konuk Evi’, Akkoyun Evi ‘Kadın Kooperatifi’, Kaktüslü Ev ‘İlber Ortaylı Kitabevi’ olarak Söke’ye hizmet vermeye başlamıştı.