ARAMA
Söke Belediyesi

SÖKE’NİN TARİHİ EFES SİNEMASI AYAĞA KALDIRILIYOR

Geri
SÖKE’NİN TARİHİ EFES SİNEMASI AYAĞA KALDIRILIYOR
18 Eylül 2023

Söke Belediyesince kamulaştırılan Tarihi Efes Sineması’nda Restorasyon ve tadilat çalışmaları başlatıldı.

Söke’de uzun yıllar kapısına kilit vurulan; fiziki olarak restorasyonu önem arz eden Tarihi Efes Sineması Söke Belediyesi’nce kamulaştırılmasının ardından yapılacak tadilatlar sonrası Söke Belediyesi’nin Kültür Merkezi’ne dönüştürülecek.

750 Koltuklu Tarihi Sinemanın koltukları ve taban döşemeleri başta olmak üzere; yıpranan bölümleri bu konuda özel eğitim almış ustalar tarafından yenilenirken, Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan, Tarihi Sinemanın 2024 Yılı Ocak Ayı’na Kültür Merkezi olarak hizmete girmesinin hedeflendiğini söyledi.

Beraberinde Cumhuriyet Halk Partisi Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan, Büyükşehir Belediyesi Batı Koordinatörü Fatih Akkentli, Meclis Birinci Başkan Vekili Mehmet Arif Ceylan, Kültür Komisyonu Başkanı Yasemin Gürsoy, Belediye Meclis Üyeleri Hatice Kurban, Mestan Yeşil, Saime Cantürk, Lima Başkanı ve Kültür Komisyonu Üyesi Fuat Evren Gül, Başkan Yardımcıları ve Müdürler ile birlikte tadilat çalışmaları süren Efes Sineması’nda incelemede bulunan Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan; ‘‘Sinemamızı yeni yıla yetiştirerek kültürel faaliyetlerimizi yapabileceğimiz bir merkez haline getirerek halkımızın hizmetine sunacağız ”dedi.

Video için:

https://www.facebook.com/sokebelediyesi/videos/867259714810188