ARAMA
Söke Belediyesi

Yeralti Konteynirlarimiz Hayirli Olsun

Geri
Yeralti Konteynirlarimiz Hayirli Olsun
6 Nisan 2017

YERALTI KONTEYNIRLARI KULLANILMAYA BAŞLADI

Söke'de yeraltı konteynırları kullanılmaya başlandı. Söke Belediyesi'nin daha temiz ve modern bir Söke yaratmak için uygulamaya koyduğu yeraltı çöp konteyner dönemi başladı. Nisan ayı içinde Söke'de belirlenen 9 noktaya, 10 adet montajı yapılan yeraltı çöp konteynırları faaliyete geçti.
Yeraltı çöp konteynırları Yenicami Mahallesi'nde Sekiler Caddesi girişi, Çarşamba pazarı yanı, İstasyon Caddesi Gar Kavşağı, Cumhuriyet Meydanı yanında Hamam Sokak'ta, Belediye Meydanı, Efes Sineması arkası Atalay Sokak, Yenigün Sokak girişi, Aydın Caddesi Park köşesi, Çetmen arkası Alim Sokak'ta bulunuyor.
Görüntü ve çevre kirliliği yaratan, koku yayan eski tip konteynırların bulunduğu noktalar seçilirken, yeraltı çöp konteynırların her biri 3.5 metreküp kapasiteye sahip. Yeraltı konteynırlarında biriken evsel atıklar vinç aracılığıyla el değmeden toplanacak. Yer altı çöp konteynırları pedallı sistemiyle kolay kullanılır olmasıyla da dikkat çekiyor. Vatandaşların yeraltı çöp konteynırlarını kullanmaları, atıklarını pedalla açılan konteynırların içine bırakmaları, çevreye ve yaşadıkları kente karşı duyarlı olmaları isteniyor.
Söke'de çöp toplama konusunda Söke'de modern bir adım atılırken, Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran; "Geçtiğimiz Ocak ayında ilçemizde çöp toplama konusunda yeni bir dönemin başladığını duyurmuştuk. 10 adet yeni çöp toplama aracımız yanında yeni çöp konteynırlarının dağıtımına başlamıştık. Bu çalışmalar kapsamında 10 adet yer altı çöp konteynır sistemini de Sökemize kazandırdık. Yeraltı çöp konteynırları ile çevre ve görüntü kirliliğinin önüne geçmeyi arzu ediyoruz. İlçemize hayırlı olsun" dedi.
(LT-)